Edgar Griffioen wint het klassement van het Rondje Schoolmeester temidden van ruim 100 lopers. Het AVZ Loopklassement is weer gewijzigd.
Het was niet alleen de langste afstand van 10 km die op het programma stond, ook het warme weer maakte het de 140 lopers moeilijk. Toch werden er, naar omstandigheden, goede tijden gelopen.
Net als vorige week waren Hugo de Haan en Edgar Griffioen weer vooraan te vinden. Ze hadden echter niet gerekend op gastloper Cees Kersten uit Schagen. Kersten liep verrassend weg van iedereen en finishte in een prima tijd van 34.59. De Haan en Griffioen moesten op gepaste afstand volgen. Griffioen had in de eerste twee etappes de basis gelegd voor de eindzege in het klassement.
Laura Hyslop won het klassement bij de dames hoewel ze niet als eerste finishte. Ditmaal was Ingrid van Weerden haar te snel af. Sjoerd Wezelenburg en Isabelle Klap wonnen het jeugdklassement.
De 4e Schoolmeesterloop werd ondanks de hitte goed bezocht. De organisatie kijkt zeer tevreden terug op de vier lopen. Dit was het 4e en laatste Rondje Schoolmeester.

Gastloper verrassend snel
De laatste etappe van het rondje Schoolmeester bleek veruit de zwaarste in de reeks van vier. Het was niet alleen de langste afstand van 10 kilometer die op het programma stond, ook het warme weer maakte het de 140 lopers Moeilijk. Net als vorige week waren Hugo de Haan en Edgar Griffioen weer vooraan te vinden. Ze hadden echter niet gerekend op gastloper Cees Kersten uit Schagen. Kersten liep verrassend weg van iedereen en finishte in een prima tijd van 34.59 minuten. Griffioen had in de eerste twee etappes de basis gelegd voor de eindzege in het klassement. Laura Hyslop won het klassement bij de dames. Dit keer was Ingrid van Weerden haar te snel af.
Uitslag 10 kilometer mannen: 1. Cees Kersten (Schagen) 34.59, 2. Hugo de Haan (Purmerend) 35.47, 3. Edgar Griffioen (Amsterdam) 36.24. Eindstand: 1. Edgar Griffioen, 2. Jan van der Veer (Assendelft), 3. Ron Kuyer (Assendelft). Vrouwen: 1. Ingrid van Weerden (Zaandam) 48.35, 2. Laura Hyslop (Zaandam) 52.12, Sonja van Zeelt (Wormerveer) 52.27. Eindstand: 1. Laura Hyslop, 2. Sonja van Zeelt, 3. Joyce de Roo (Zaandam). Jongens 2,5 kilometer: 1. Sjoerd Wezelenburg (Zaandijk) 9.24, 2. Mick Onrust (Zaan- dam) 10.22, 3. Stan Fey (Assendelft) 10.39. Meisjes: 1. Isabelle Knap (Westzaan) 11.00, 2. Fleur Heijne (Assendelft) 12.07. (Dagblad Zaanstreek 28-06-2010)
- Uitslag en eindklassement Rondje Schoolmeester
- Tussenstand AV Zaanland loopklassement (m.i.v. 27 juni 2010)
- Foto's 4e Rondje Schoolmeester
















